Skontaktuj się z nami
Badanie elektrofizjologiczne polega na przeprowadzeniu diagnostycznej stymulacji serca z użyciem tymczasowych elektrod wewnątrzsercowych. Elektrody są miękkimi przewodami, które pod kontrolą RTG wprowadza się za pośrednictwem żył udowych do jam serca. Elektrody rejestrują elektrokardiogram wewnątrzsercowy i służą do stymulacji oraz umożliwiają dokładne określenie rodzaju zaburzeń rytmu i zlokalizowanie miejsca odpowiedzialnego za ich powstawanie.
Badanie pozwala określić naturę różnych zaburzeń rytmu serca, ocenić stan układu bodźcoprzewodzącego oraz zaplanować optymalny sposób leczenia rozpoznanych zaburzeń. W celu wywołania arytmii oraz wykonania pomiarów serce jest pobudzane do szybszej pracy, co zazwyczaj odczuwane jest przez pacjentów jako kołatanie lub szybkie bicie serca.
Często w czasie badania podawane są różne leki w celu sprawdzenia ich wpływu na pracę serca.
1 doba
Badanie wykonywane jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym okolicy nakłuć żył, przez które wprowadza się elektrody. Sama stymulacja serca jest bezbolesna.
Konsultacja kwalifikacyjna u jednego z kardiochirurgów Szpitala Medicover. Nie ma konieczności wykonywania przed konsultacją dodatkowych badań, ale warto przynieść ze sobą: spoczynkowe EKG, zapisy EKG lub Holter EKG z uchwyconą arytmią, aktualne echo serca oraz dotychczasową dokumentację medyczną (badania, karty wypisowe).
kardiologia.medicover.pl